Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmarł radny Maciej Zawieja, w piątek pogrzeb - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmarł radny Maciej Zawieja, w piątek pogrzeb
11-08-2009 23:03   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek nad ranem w koszalińskim szpitalu po tragicznym wypadku drogowym zmarł Maciej Zawieja - Przewodniczący Rady Osiedla Górczyn i Radny Miasta Poznania.

W poniedziałek przed godz. 5 nad ranem w koszalińskim szpitalu zmarł Maciej Zawieja, Radny Miasta Poznania i Przewodniczący Rady Osiedla Górczyn.

Maciej Zawieja uległ wypadkowi drogowemu 1 sierpnia w drodze nad morze, na zasłużony od lat wypoczynek wraz z żoną i dziewięciomiesięcznym synem, którzy niestety zginęli na miejscu. Radny został przewieziony do szpitala w Koszalinie i mimo intensywnej pomocy medycznej zmarł w poniedziałek nad ranem.

Maciej Zawieja od 2006 roku zasiadał w poznańskiej Radzie Miasta, był członkiem Platformy Obywatelskiej, pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji Samorządowej. 20 kwietnia został wybrany Przewodniczącym Rady Osiedla Górczyn.

Śmierć Macieja Zawieji bardzo poruszyła jego kolegów radnych.
Aktywnie reaktywował Osiedle Górczyn. Przekonywał mieszkańców do społecznego koordynowania się. Wrażliwy, otwarty na niesienie pomocy, inicjator wielu działań. Był zaangażowany w sprawy samorządności lokalnej. Każdy, kto zgłosił się do niego z ciekawą inicjatywą mógł liczyć na jego pomoc - wspomina Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania i Osiedla Św. Łazarza.

Radnemu dość licznie pomogli w niedzielę poznaniacy biorąc udział w zbiórce krwi dla radnego Macieja Zawieji. W akcji udział wzięło ponad 40 osób oddając prawie 20 litrów krwi, która przekazana zostanie osobom potrzebującym daru życia.

Maciej Zawieja ukończył Wydział Historyczny UAM. Znawca i miłośnik Francji. Wierny kibic Lecha Poznań. 19 listopada skończyłby 29 lat.

W piątek o godz. 11:45 w kościele Św.Krzyża przy ulicy Ściegiennego i Częstochowskiej odprawiona zostanie msza pogrzebowa, po której o godz. 13:15 na Cmentarzu Górczyńskim odbędzie się pogrzeb. Żona i syn Macieja Zawieji zostali pochowani w ubiegłą sobotę i spoczywają na Górczynie.


R E K L A M A

Komentarze (2)

16-08-2009 14:30:07
madzia
+++ Szkoda człowieka, jeszcze taki młody wiek. Dobrze, że nie dowiedział się tu na ziemi, że stracił żonę i córkę. Nawet nie odczuje ich utraty. On już jest razem z nimi i wieloma swoimi przodkami i krewnymi tam w innym świecie.
12-08-2009 10:37:08
max
[+] Wieczny odpoczynek...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: